ZRCADLA

Zrcadla jsou v našem interiéru velmi důležité. Ta první vyrobená leštěním kamene nebo kovu, doplňovaly interiéry už od dob starověku. Skleněná zrcadla začali jako první používat staří Římané, ale jejich výroba se rozšířila až ve středověku, kdy ji k dokonalosti dovedli Benátčané.

Dnes jsou zrcadla běžnou součástí interiérů, kde se ovšem mohou stát zajímavým doplňkem nebo dokonce sehrát roli výrazného architektonického prvku.

 

Právě rám zrcadla dokáže vytvořit z klasického oválu, obdélníku, nebo jiného tvaru unikátní kousek. Dnešní doba je ale úžasná v tom, že nejen umí napodobit snad vše, co již člověk za léta svého působení na zemi vytvořil, ale i v tom, že je hravá a dokáže pospojovat nejrůznější styly a slohy k dokonalému působení interiéru. Můžeme tak s klidem k moderní sedačce přiřadit zrcadlo s rámem, který by nedělal ostudu lecjakému baroknímu interiéru.

 

Už jen to, že doma zrcadlo máte, přispívá k tomu, že si opticky rozšiřujete prostor svého „království“. Zvláště v úzkých chodbách a malých místnostech je zrcadlo neopomenutelným pomocníkem, jenž dokáže bojovat proti pocitu stísněnosti. Další předností zrcadla je sama jeho funkce – odraz světla. Pokud na něj dopadá i to denní, máte jakoby o jedno okno navíc.

 

A do třetice všeho dobrého, zrcadlo vyjádří váš vkus. Dokáže o svém majiteli hodně prozradit, aniž by se v něm případný host musel donekonečna vzhlížet. Prozradí o vás, které tvary preferujete – ostré hrany, či oblé a smírné tvary, jestli máte smysl pro humor, cit pro vyváženost prostoru, v neposlední řadě i to, jak si dokážete prostor kolem vás ozdobit. Proto se nebojte experimentovat, s naší širokou nabídkou zrcadel to určitě nebude žádný problém!

KONTAKT

RYCHLÝ KONTAKT

KLUB TVŮRCŮ ATMOSFÉRY

SOHO interiérové centrum

(vedle Olympie Brno)

Svratecká 989

664 42 Modřice (Brno)

Tel.: +420 547 210 154

E-mail: office@casamia.cz

 

Otevírací doba:

Po-Ne: 10:00-20:00

zákaznická linka

+420 773 547 471

PARTNEŘI

Staňte se členy našeho zákaznického programu. Pravidla a podmínky naleznete zde.

© 2017, CASA MIA COLLECTION; 1999 - 2017